Opłata od posiadania psa w Szczecinie

Przypominamy, że z dniem 1 stycznia 2022 r. w Szczecinie zniesiona została opłata od posiadania psa, której inkasentem byliśmy przez wiele lat. Opłacając ten „podatek” za naszym pośrednictwem 40% wpłaconej przez Was kwoty było przeznaczane na prowadzone interwencje, leczenie i zabiegi operacyjne interwencyjnych psiaków, profilaktykę i zabiegi psiaków oczekujących na adopcję lub tych, które od nas adoptowaliście, na zakup karmy dla psów, leków, środków przeciwko pasożytom, na zakup sprzętu do samochodu interwencyjnego… była to kwota, która bardzo pomagała w codziennej pracy i pomocy psiakom, które każdego dnia czekają na naszą pomoc.

Od 1 stycznia 2022 r. właściciele psów w Szczecinie nie muszą już płacić tej daniny publicznej.
Co roku wielu z Was płaciło specjalnie za naszym pośrednictwem podkreślając, że cieszy Was to, że chociaż 40% tego „podatku” zostanie u nas. Dziękujemy. Co będzie teraz? Jak sobie poradzimy? Nie wiemy, czas pokaże. Ceny wszystkiego szybują w górę, leków, koszty utrzymania naszej siedziby, paliwo, prąd, gaz… wszystko coraz droższe, a w budżecie na ten rok taki minus.

Mamy nadzieję, że nasza informacja dotrze do jak największego grona osób. Jeżeli jednak ktoś z Was wykona przelew (na dotychczasowych zasadach na nasz rachunek bankowy) opłaty od posiadania psa to informujemy, że możecie poprosić o zwrot:
– e-mailowo – biurotozszczecin@gmail.com
– sms’owo – 503912346
– listownie – TOZ Szczecin, ul. Beyzyma 17, 70-391 Szczecin
podając podstawowe informacje umożliwiające weryfikację wykonanego błędnie przelewu oraz Waszych danych.

Jeżeli jednak ktoś zechciałby zostawić lub ustawić przelew stały abyśmy nadal mogli działać na taką skalę jak dotychczas… to będziemy bardzo wdzięczni.

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Szczecinie
ul. Beyzyma 17, 70-391 Szczecin
PKO: 63 1020 4795 0000 9402 0103 5419
Dziękujemy bardzo!

Jakiś czas temu prosiliśmy abyście zostali z nami pozostawiając przelewy stałe, jeżeli były ustawione albo nadal wpłacając 50 zł rocznie, czyli około 5 złotych miesięcznie, abyśmy mogli nadal działać bez zmian. Dziękujemy za to wsparcie.

Jeden z naszych wolontariuszy podsunął pomysł, że może dla naszych psiaków w potrzebie wprowadzimy „PODATEK DLA RATOWANIA PSÓW” – jedyny w Polsce całkowicie dobrowolny i w 100% przeznaczony na dobry cel? Nam podoba się ten pomysł, a Wam? Wasze ukochane, kanapowe, wygłaskane psiaki nadal mogłyby „przekazywać” podatek dla tych, które takiego szczęścia nie mają… A zasady? Bez zmian – wszystkie dane powyżej! 🙂