Interwencje

Jesteś świadkiem niehumanitarnego traktowania zwierząt? Widzisz jak zwierzę jest utrzymywane w niewłaściwych warunkach, bite, kopane? Martwisz się o psa lub kota, którego właściciel nie sprawuje nad nim odpowiedniej opieki? Masz wątpliwości czy wszystko w porządku?

 

A może potrzebujesz pomocy w odłowieniu wolno żyjących kotów – do kastracji lub leczenia?

 

Zgłoś interwencję, a my sprawdzimy Twoje zgłoszenie oraz podejmiemy odpowiednie kroki aby pomóc zwierzęciu.

 

Jak zgłosić interwencję?
Zgłoszenia interwencji przyjmujemy tylko mailowo.
Opis, zdjęcia i wszelkie potrzebne informacje (adres itp.) prześlij na adres: biurotozszczecin@gmail.com
Każde zgłoszenie jest traktowane jako ANONIMOWE. Czasami jednak będziemy potrzebowali się skontaktować by o coś dopytać, zweryfikować poprawność adresu zgłoszenia itp. – dlatego też prosimy by do zgłoszenia dołączyć swój numer telefonu (tak będzie najszybciej).Otrzymujemy bardzo dużo zgłoszeń i staramy się na nie odpowiadać najszybciej jak to tylko możliwe.

 

Jeżeli Twoje zgłoszenie jest bardzo pilne skontaktuj się z nami telefonicznie lub SMS: 785934111 (interwencje TOZ, patrol), 914870437 (Biuro TOZ) albo 503912346.

Jeżeli zwierzę potrzebuje pilnie pomocy – nie czekaj, nie pisz, nie dzwoń!

Po prostu przyjedź do Przychodni TOZ, ul. Beyzyma 17 (poniedziałek-piątek w godz. 9-17) albo do innego, najbliższego gabinetu weterynaryjnego (w takim przypadku możesz poinformować nas o sytuacji jeżeli zwierzę będzie potrzebowało dalszej pomocy).

 

 

Każdego dnia w odpowiedzi na zgłoszenia pokonujemy dziesiątki kilometrów – odławiamy wolno żyjące koty na zabiegi i leczenie, odbieramy interwencyjnie zwierzęta od właścicieli, którzy nie sprawują nad nimi odpowiedniej opieki, pomagamy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest nasza pomoc.

 

Jeżeli jesteś bezpośrednim świadkiem zdarzenia takiego jak bicie, kopanie, szarpanie itp. zwierząt – zachowaj zimną krew i nagraj to zdarzenie telefonem komórkowym. Będzie to dowód w sprawie i podstawa prowadzenia dalszych działań aby wszcząć skuteczne postępowanie i ukarać sprawcę przestępstwa.

 

Jeżeli jesteś świadkiem potrącenia zwierzęcia i ucieczki z miejsca zdarzenia – zrób zdjęcie samochodu wraz z tablicami rejestracyjnymi. Będzie to dowód w sprawie i podstawa prowadzenia dalszych działań aby wszcząć skuteczne postępowanie i ukarać sprawcę wykroczenia.