Zostań wolontariuszem!
Chcesz pomagać zwierzętom, ale nie wiesz jak? Zapoznaj się z możliwymi formami wolontariatu w naszej organizacji!

Spacerowicz
Lubisz psy? Lubisz spacery? Masz trochę wolnego czasu? To forma wolontariatu specjalnie dla Ciebie!
W naszych kojcach TOZ zamieszkują nasi psi podopieczni – są to najczęściej psiaki, które zabraliśmy pod naszą opiekę w ramach prowadzonych przez nas interwencji.Aby dołączyć do grupy spacerowiczów trzeba skontaktować się z nami, podpisać porozumienie o wolontariacie (dostępne w Biurze TOZ) oraz odbyć krótkie szkolenie przy kojcach TOZ.
Do zadań wolontariusza-spacerowicza należy:
- wyprowadzanie psów na spacer lub na wybieg,
- dbanie o porządek w kojcach,
- pomoc w tworzeniu ogłoszeń adopcyjnych psów (opisy, zdjęcia),
- zgłaszanie pracownikom TOZ wszelkich spostrzeżeń związanych z zachowaniem czy stanem zdrowia psów,
- karmienie, pojenie psów w kojcach.
Psy można zabierać na spacery od poniedziałku do niedzieli od 8:00 do 16:00.
Domy tymczasowe
A może masz możliwości by stworzyć dom tymczasowy?
Bardzo zależy nam na tym, aby zwierzaki oczekujące na adopcję miały jak najlepsze warunki. Najczęściej są to zwierzęta, które w swoim życiu zaznały już samotności, strachu, bólu, cierpienia, choroby… dlatego ważne jest, aby szybko zapomniały o wszystkim, co złe i poznały w końcu co to dom, pełna miska, ciepło, własny kąt i miłość oraz troska opiekuna. Domy tymczasowe są wspaniałą alternatywą dla klatek czy kojców, a dla nas możliwością lepszego poznania podopiecznego oraz zwiększeniem szans na szybsze znalezienie nowego domu.
Jakie są zadania wolontariusza prowadzącego dom tymczasowy?
- opieka nad zwierzęciem w swoim domu,
- przygotowanie ogłoszenia adopcyjnego (zdjęcia, opis),
- w przypadku zwierząt w trakcie leczenia – postępowanie zgodne z zaleceniami lekarzy oraz zgłaszanie wszelkich niepokojących objawów,
- kontakt z osobami zainteresowanymi adopcją, udzielanie informacji.
Zapewniamy wszelkie niezbędne akcesoria do opieki nad zwierzakami.


Interwencje
Chciałbyś aktywnie pomagać zwierzętom, które są niehumanitarnie traktowane? Zostań społecznym inspektorem i pomagaj nam w toku prowadzonych interwencji!
Codziennie otrzymujemy zgłoszenia o niehumanitarnym traktowaniu zwierząt, np. psy utrzymywane stale na uwięzi, bez dostępu do wody i jedzenia, bez schronienia, niewłaściwe traktowanie zwierząt, utrzymywanie zwierząt w stanie nieleczonej choroby itp. Każde zgłoszenie, które do nas wpływa weryfikujemy jadąc na miejsce, oceniając sytuację, sporządzając dokumentację fotograficzną oraz notatki. W przypadku zasadnych zgłoszeń podejmujemy właściwe działania zmierzające w pierwszej kolejności do tego, aby pomóc zwierzęciu, w dalszej – do ewentualnego ukarania właściciela lub opiekuna. Obecnie otrzymujemy zgłoszenia zarówno z terenu Szczecina, jak również z terenu okolicznych gmin, a nawet o wiele dalej. Staramy się dotrzeć wszędzie, gdzie nasza pomoc jest potrzebna. Niestety, z uwagi na wciąż rosnącą ilość zgłoszeń nie zawsze jesteśmy w stanie tak szybko podjąć interwencję, jak to konieczne.
Mile widziane prawo jazdy.
Wszystkiego nauczysz się w praktyce wspólnie z nami!
Dowiedz się więcej o interwencjach:
Zorganizuj zbiórkę, dołącz do naszych akcji!
Nie masz czasu aby pomagać nam opiece nad zwierzętami ani nie masz możliwości brać udziału w interwencjach?
Zorganizuj zbiórkę – wśród znajomych, w swoim miejscu pracy, w szkole, na uczelni… Albo inną akcję, której celem byłaby pomoc zwierzakom. Cały czas prowadzimy kilka akcji:
- “Maraton Makulaturowy – zamieniamy papier na leki” – zbiórka makulatury, więcej >>
- “Paczka dla Zwierzaczka” – zimowa zbiórka karmy, więcej >>
- “Puszka zamiast kwiatuszka” – zbiórka karmy zamiast kwiatów z okazji różnych uroczystości, takich jak ślub, urodziny itp., więcej >>
Cały czas szukamy pomysłów na inne akcje, które wsparłyby nasze działania, pomogły wyposażyć Przychodnię TOZ w niezbędne leki czy zakupić karmę dla zwierzaków. Jesteśmy bardzo otwarci na wszelkie pomysły oraz inicjatywy i z chęcią przyłączymy się do wszelkich działań, które miałyby na celu pomoc zwierzętom.
Jeżeli planujesz zorganizować zbiórkę zobacz listę rzeczy, które są w tej chwili najbardziej potrzebne: karma mokra psia i kocia (puszki, saszetki), karma dla kociąt i karma dla szczeniąt, żwirek, podkłady higieniczne, ręczniki papierowe, rękawiczki jednorazowe, smycze, obroże.

