Ramzes, ok. 3 lata

Ramzes, ok. 3 lata

RAMZES SZUKA ODPOWIEDZIALNEGO DOMU!
Pamiętacie Ramzesa z naszej interwencji? Wychudzony z tragicznymi wynikami krwi, niepracującą trzustką? 🙁 Dzięki szybkiej interwencji i pomocy lekarzy Przychodni TOZ Ramzesa udało się ustabilizować i wyprowadzić na prostą. Niestety, cały czas Ramzes jest na specjalnej karmie Royal Canin Gastro Intestinal Low Fat i suplementach diety Ramzes przebywa aktualnie w domu tymczasowym u Klaudii. Szukamy dla niego odpowiedzialnego domu, który zapewni mu odpowiednią opiekę. Klaudia o Ramzesie pisze tak:
“Istna z niego przytulanka – jak tylko zakradnie się do łóżka, to z przyjemnością się wtula i grzeje Potrafi się ładnie bawić z drugim psem (umie i dominować, i się poddać), jednak wykazuje mocno ofensywną postawę wobec niektórych psów, głównie innych samców, raczej średnich i dużych. Podłożem wydaje się najbardziej obrona zasobów, również takich, które do niego nie należą. Dość czytelnie sygnalizuje nastroje i zamiary w kontaktach z innymi psami.
Podatny na naukę, choć uparty i wymaga dłuższego nakłonienia do współpracy. Polecenia wykonuje nie odruchowo, a po zastanowieniu – zapewne im większy respekt, tym skuteczniejsza kontrola nad nim. Na codziennych spacerach chodzi na ogół ładnie, ciągnie dopiero w momentach dużego zainteresowania czymś, co zobaczy lub wyczuje – jest dosyć silny, co trzeba mieć na uwadze. W warunkach spokoju ładnie chodzi na długiej lince, nie wyciąga jej do granic i nie napina. Do ludzi przywiązuje się szybko i jest wobec nich łagodny. Zdarza mu się sikanie w stanie ekscytacji, dlatego przez spacerami należy go uspokoić. Wymaga dość częstego mycia łap (osikuje je), za to futro wymaga niespodziewanie niewiele pielęgnacji.
Wciąż jeszcze usiłuje zjadać śmieci, choć mniej obsesyjnie.
Ogólnie jest bardzo sympatycznym i mądrym uparciuchem z dużym potencjałem, jednak absolutnie trzeba zdawać sobie sprawę, że wymaga ciągłej pracy i że prawdopodobnie nie będzie cieszył się sprawnością do samej starości.”

Jeżeli jesteś zainteresowany adopcją Ramzesa i jesteś w stanie stworzyć mu odpowiednie warunki dostosowane do jego potrzeb – skontaktuj się z nami
www.toz.szczecin.pl/kontakt, 914870437, 503912346 (tylko sms)

Jeżeli nie możesz adoptować Ramzesa ale chciałbyś mu pomóc – prosimy o pomoc w zakupie karmy:
https://www.zooplus.pl/…/royal_canin_veterina…/gastro/565032
dla nas to spory wydatek, a Ramzes nie je mało
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
Oddział w Szczecinie
ul. Beyzyma 17, 70-391 Szczecin
PKO: 63 1020 4795 0000 9402 0103 5419
“dla Ramzesa”