Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Szczecinie
Przekaż 1% podatku, kliknij tutaj

Aktualności

« Powrót do spisu newsów

IV Koncert Charytatywny 07.10.2011 nad klubem Rocker (były DK Kolejarz) godz.18.00

Dodany przez redakcję dnia 25.09.2011 o godzinie 21:43
 


IV KONCERT CHARYTATYWNY

TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

7 pażdziernika 2011 nad klubem Rocker  (były DK Kolejarz) godz. 18.00


 

 

 

Koncert ma na celu wsparcie i pomoc zwierzętom znajdującym się pod opieką TOZ. Trzy pierwsze edycje koncertu, które odbyły się w SCK Kontrasty, były wielkim sukcesem i fundusze zebrane na imprezie pomogły wielu zwierzętom przeżyć. Podczas koncertu odbędzie się pokaz zdjęć zwierząt, którym Towarzystwo pomogło lub stara się pomóc. W trakcie imprezy będą zbierane datki oraz dary dla zwierząt (koce, miski, smycze, obroże, karma, itp.) Do nabycia będą także cegiełki w cenie od 5-20 zł. Wstęp na imprezę 5 zł lub min. pół kilo karmy dla "psiny lub kociny".


Wykonawcy:


PAULINA LEWANDOWSKA (Rima) - żywiołowa tancerka brzucha, która swoją przygodę z belly dance rozpoczęła w listopadzie 2006 roku. Jednakże ruch towarzyszył jej już od dziecka. Z tańcem orientalnym zetknęła się w Szczecinie w trakcie swoich studiów na Uniwersytecie Szczecińskim i od razu stał się on jej wielką pasją. Jej pierwszą nauczycielką była Ewelina Biranowska (Eyyam), która zaraziła ją miłością do tej dyscypliny tanecznej. Dzięki licznym warsztatom posiada wiedzę i umiejętności związane z różnymi odmianami tańca brzucha, między innymi z egipskim klasycznym tańcem orientalnym (raks sharki), shabby, baladi oraz drum solo. Nie jest jej obcy również taniec z rekwizytami, takimi jak: bambusowa laseczka (assaya), woal czy miecz. Od sierpnia 2010 r. co miesiąc uczestniczy w indywidualnych zajęciach prowadzonych przez międzynarodową gwiazdę tańca brzucha - Jamilah z Katowic - u której doskonali swoją technikę i sceniczność.


Ruta - grupa śpiewu archaicznego Ruta powstała jesienią 2006 roku. Obecnie tworzą ją: Monika Kowalska, Agnieszka Pełka i Artur Bester. Śpiewają a capella tradycyjne pieśni Słowiańszczyzny, których uczą się od ludowych śpiewaków i profesjonalnych instruktorów w czasie warsztatów oraz czerpiąc materiał z nagrań. Ruta występowała m.in. w Sali Strumiańskiej Biblioteki Głównej US, w Klubie XIII Muz, na Zamku w czasie Nocy Kupały oraz w czasie Dni Kultury Ukraińskiej, w Piwnicy Kany oraz w kościołach: św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Jak pisze Klaudia Niemkiewicz, pieśni z terenów Polski, Ukrainy, Rosji czy Białorusi śpiewane archaiczną techniką zwaną białym głosem brzmią ostro, oddziałując nie tylko na zmysł słuchu. Także na ciało poprzez dotyk, jako odczucie drgania fal dźwiękowych na skórze, czy poprzez trzeszczenie, dudnienie w uszach. Dźwięk fizycznie ogarnia człowieka i wibruje w głowie czy klatce piersiowej. Dotyczy to wykonawców i choć w mniejszym stopniu słuchaczy. Temu wrażeniu trudno się oprzeć.


Apocalypto - to szczeciński teatr ognia tworzony przez grupę studentów. Zajmuje się tworzeniem pokazów fireshow - niezwykłej, ognistej mieszanki teatru, tańca a w przypadku niektórych występów również sztuk walki. Umożliwia on świetną zabawę, rozwój fizyczny, a także "igranie z ogniem" dla publiczności. Grupa Apocalypto istnieje od prawie dwóch lat uczestniczyła w kilku projektach takich jak "Światła miasta" w czasie Dni Morza, a także organizuje prywatne pokazy na imprezach okolicznościowych. Dla jego członków najważniejsza jest radość widzów, a także doskonalenie swoich umiejętności i wymyślanie nowych sposobów na wzbogacenie pokazów o nowatorskiepomysły.


The Leaver - to policki zespół rockowy czerpiący z najlepszych hard rockowych i rock'n'rollowych tradycji.Czterech muzyków spotkało się po to, aby krzewić muzykę, której zwłaszcza w Polsce, dawno nie ma. Na koncertach możecie liczyć na mocnego hard rockowego kopniaka.


Crusher - grupa powstała w roku 2008. Obecny skład to: Borys - wokal, Kasper - gitara, Piotrek - bas i Norbert - perkusja. Od samego początku ruszyliśmy z tworzeniem własnego materiału, ale wzorujemy się na najlepszych i gramy również ich muzykę. Muzyka jaką tworzymy oscyluje wokół thrash i death metalu będąc wypadkową naszych upodobań oraz wzorowana na twórczości najlepszych kapel. Jak na szeroko pojęty metal przystało gramy z przytupem wplatając nieco mroczniejszej nuty, jednak odcinamy się od popularnych dzisiaj nawałnic blastów, naddźwiękowych prędkości i hektolitrów rzygowin do mikrofonu.

 

Exist - zespół powstał na początku 2011 roku w Szczecinie. Muzyka kapeli utrzymana jest w gatunku pop-rock.Exist czyli "istnienie" jest nie tylko nazwą zespołu, ale również celem jaki postawiła sobie grupa 5 zawodowych muzyków, w tym obdarzona niepowtarzalnym głosem wokalistka Paulina... Mimo rock'n'rollowej przeszłości tej ekipy, większość piosenek zespołu utrzymana jest w stylistyce "romantycznej".W sierpniu 2011 został wyprodukowany klip do utworu "Daj nadzieję", który zespół promuje na występach w licznych, regionalnych telewizjach na terenie całego kraju. Skład zespołu:
Paulina Jurczak - vocal, Marcin Jurczak - instrumenty klawiszowe, Kuba May - perkusja, Michał Panasiuk - gitara elektryczna oraz Robert Szajdecki - gitara basowa
http://www.youtube.com/watch?v=mKoc1yTXKDE

 

Dice - zespół powstały w czerwcu 2007, tworzy czterech młodych, przystojnych i utalentowanych muzyków pochodzących ze Stargardu Szczecińskiego. Sekretem muzycznym Dice jest proces twórczy - nie pozwalają by ograniczały ich żadne ramy, nie idą wydeptanymi ścieżkami. Ich muzyka jest deskrypcją tego co w danej chwili czują, dlatego też, Dice gra różnorodnie, a co za tym idzie, muzyki "Czterech Kostek" nie sposób opisać jednym słowem. Sami o swojej twórczości mówią: "(...) hardrock połączony z bluesem, rock and rollem i rockiem grany raz ciężej, raz lżej. W repertuarze mamy także kilka spokojnych i nastrojowych utworów. Jesteśmy wszechstronni i otwarci, gramy co nam palce na gryf przyniosą." Jeśli zaś chodzi o warstwę liryczną utworów Dice, sytuacja przedstawia się podobnie co do muzyki - część tekstów jest poważna i napisana ostrym, szorstkim językiem, aczkolwiek wśród tekstów zespołu można znaleźć też lżejsze i humorystyczne oblicze "Kostek". http://www.myspace.com/dicepl oraz http://www.facebook.pl/dicepl

 

Allside - powstał w Szczecinie na początku października 2008r. po to by odstawić wszystko (ALL) na bok (SIDE) dla wysublimowanej ROCKOWEJ nuty, której kierunek przyjęli.
Mając za sobą wieloletnie doświadczenie muzyczne postanowili nie brać jeńców w swojej bezkompromisowej działalności i konsekwentnie dążyć do celu, a scenę, która jest ich żywiołem, traktować jako przedłużenie pokoju dziennego i swój drugi dom.
Zespół nie zamierza się oszczędzać, a argumentami na koncertach są : melodyjny i mocny wokal Rafała Daroszewskiego, soczyste gitarowe dźwięki nietypowego zestawienia Gibsona Pawła Marcinkiewicza i Fendera Krzysztofa Knasińskiego, a całość osadzona na fundamentach sekcji rytmicznej, w której udzielają się Marcin Granatowski na basie i Łukasz Kowalów na perkusji.
Oprócz AUTORSKICH kompozycji na koncertach Allside można usłyszeć covery takich znakomitości jak U2, Green Day, Michael Jackson, Queen, Audioslave, Him, Pearl Jam, Red Hot Chili Peppers, INXS... i wiele innych.
Więcej o zespole na: http://www.allside.pl

 

Bona Fides - zespół powstał w dość spontanicznych okolicznościach na przełomie września i października 2009 roku, a swój pierwszy koncert zagrał właśnie przy okazji charytatywnej imprezy TOZ dla zwierzaków dwa lata temu - pamiętnego 23 października 2009 roku! Z tamtego koncertu w czeluściach internetu zachowały się nawet nagrania, z którymi (jak również wieloma innymi) zapoznać się można wpisując adres konta: http://www.youtube.com/user/yurandinho89
O sobie: „Poza tym z założenia jesteśmy kapelą blues-rockową, a do muzyki podchodzimy ze sporą dawką rock'n'rollowego luziku.” Obecny skład zespołu tworzą:
Krzysiek Borkowski - bas
Mateusz Gracz - gitara
Robert Marzec - perkusja
Sylwek Umiński - klawisze
Mariusz Zarzeczny - wokal, harmonijka
Jurand Żelazny - gitara
Więcej informacji o zespole:
http://www.facebook.com/pages/Bona-Fides/166896740024521?ref=ts

 

WROTA - historia zespołu WROTA zaczyna się w 2006 roku... Od tego czasu dużo i wiele razy się już zmieniało. Nie uniknęliśmy zmian personalnych, ale dzięki nim Wrota stawały się coraz bogatsze, bo każdy wnosił ze sobą coś nowego... Po ostatniej, dłuższej przerwie, wynikłej z dużych problemów personalnych zespołu, Wrota znów wróciły do pracy. Wraz z nowymi osobami dużo się zmieniło, pozwoliliśmy by Wrota ewoluowały, by nie ciągnąć na siłę na starą modłę... Zrezygnowaliśmy prawie całkowicie ze starych piosenek. Pracujemy nad nowym materiałem. Muzyka nasza przybrała na sile... Ciężko jest nas opisać, co potwierdza tylko zdanie, że "Mówić o muzyce, to jak tańczyć o architekturze". Muzyka jaką gramy to szeroko pojęty rock, coraz bardziej zakrapiany metalem. Damski, ale ciemny w barwie wokal, gitary, bas i perkusja dające rockowo-metalową podstawę, na której smaku dodają wiolonczela i klawisze. A zresztą... Zapraszamy na koncerty - Sami się przekonacie! Obecny skład to:
Joanna "Łasica" Cupak - wokal
Maja "Mayk" Nizińska - wiolonczela
Otmar Woźniewski - instrumenty klawiszowe
Kuba Małecki - gitara elektryczna
Robert Kolski - gitara elektryczna
Wojtek Mizgalski - gitara basowa
Szymon Kich - perkusja
http://www.myspace.com/wrota

 

Gravitone (rock melodyczny/progresywny) - zespół powstał w połowie 2007 jeszcze pod nazwą Sound Of Deception, jednak z czasem , po skompletowaniu pełnego składu osobowego w 2008 zmienił nazwę na Gravitone. Styczeń 2009 wyznacza datę debiutu scenicznego na WOŚP w Szczecinie. Wiosenne prace nad materiałem zaowocowały solidnym nagraniem studyjnym zrealizowanym w maju 2009. Po kilku udanych koncertach, Gravitone wydał pierwszą płytę w formie demówki zawierającej 3 utwory. Drugą połowę 2010 zespół spędził zaszyty pisząc nowy materiał w oczekiwaniu na wyleczenie kontuzjowanej łękotki perkusisty. Jednak mimo wyleczenia dalsza współpraca okazywała się niemożliwa. W marcu 2011 Gravitone zaprosił Stanisława Durdę aby objął trudy obsługiwania zestawu perkusyjnego. Po tej wymuszonej przerwie i zmianie osobowej Gravitone zaszywa się w garażu pisząc i nagrywając nowy materiał. Wracamy na scenę jesienią!
Członkowie:
Michał Szydłowski - voc, guitar
Kasia Szydłowska - keyboard
Stanisław Durda - drums
Cezary Dunaj - guitar
Szymon Mielcarek - bass
http://www.gravitone.pl oraz http://www.facebook.com/Gravitone

 

Centrum Capoeira Szczecin - o sobie: "Jesteśmy najstarszą sekcją Capoeira w Szczecinie. Treningi prowadzi wykwalifikowana kadra z najwyższymi stopniami w naszym mieście oraz wieloletnim doświadczeniem. Prowadzimy także specjalną grupę dla dzieci w wieku 6-10 lat gdzie poznają one Capoeira w formie zabawy." http://www.cppa.szczecin.pl

« Powrót do spisu newsów
Strona używa informacji zapisanych za pomocą cookies.

Chcielibyśmy zapisać na Twoim komputerze anonimowy plik cookie, który pozwoli nam zliczać Twoje odwiedziny na stronie.
Czy wyrażasz na to zgodę?

Więcej o plikach cookie